fbpx

LenkaKrálovákoučink pro rodiče

O mně

Jsem lektorka a koučka. Pořádám kurzy a tematické semináře nejen pro rodiče, pracuji individuálně s dospělými a teenagery. Mými hlavními tématy jsou empatické rodičovství a osobní rozvoj na základě práce s myslí. Několik let mě fascinují neurovědy, kvantová fyzika, meditace. Pro moji práci je příznačné podpůrné vedení, empatický přístup a naprostá důvěra ve schopnosti klienta. 

Podpis

Když jsem se stala mámou, přála jsem si mít se svými dětmi hezký, láskyplný vztah. Kdo by si to nepřál, že? Ale… milovat svoje děti, když je všechno fajn, je snadné. Zvládat náročné situace s láskou a přijetím, je velká výzva. Na začátku mě stálo hodně sil korigovat svého autopilota, přepisovat naučené programy a hledat cestu, jak situace zvládat. A tak začala moje cesta, která trvá dodnes. Nejsem dokonalý rodič, ani nikdy nebudu. Nicméně využívat výzvy rodičovství pro svůj osobní růst mě baví a naplňuje. Pořád je co dělat, stále se objevují skulinky a mám možnost se zlepšovat. Přesto vím, že už se mi mnohé povedlo. Náš vztah se syny je otevřený, láskyplný a vnímám ho jako velmi hluboký. Moje děti mě nepřestávají fascinovat a jsem šťastná, že jsem se rozhodla být rodičem.

Děkuji svým synům za výzvy, díky kterým na sobě mohu neustále pracovat.

Přála bych všem rodičům, aby překonávali nástrahy rodičovství se ctí a otevřeli se výzvám, díky kterým mohou růst. Vnímám jako svoje poslání rodičům tyto výzvy odhalovat a doprovázet je na jejich cestě.

Vlastní rodičovství mě dovedlo na cestu osobního rozvoje, která trvá a stále trvat bude. Je to moje vášeň. 

Od roku 2005 se intenzivně věnuji výchově a rodičovství. Dlouho jsem hledala způsob, jak přistupovat k výchově v souladu s mým přesvědčením. Rady, abych nechala děti plakat, nechovala je příliš často, nechala je spát o samotě,… mi nedávaly příliš smysl. Četla jsem tedy mnoho knih a hledala svoji cestu.

Když mi kamarádka doporučila knihu Respektovat a být respektován, věděla, jsem, že to je ono. V roce 2007 jsem absolvovala kurz od autorů této knihy, který mi změnit život. Našla jsem přístup, který se mnou rezonoval. Když jsem si sama vyzkoušela, jak pozitivní dopad měl kurz na mě, na výchovu a vztahy s dětmi, rozhodla jsem se podílet se na šíření jako lektorka. V roce 2011 jsem oslovila spoluautorky knihy a kurzu a začala se připravovat na lektorskou práci. Do roku 2018 jsem vedla kurzy jako certifikovaná lektorka.

V roce 2017 jsem absolvovala lektorský kurz Výchova bez poražených od amerického autora Thomase Gordona. Jeho přístup vychází z humanistické psychologie, což je směr, který je mi velmi blízký a čerpám z něj mnoho inspirace. Vedení těchto kurzů je jedna z mých současných aktivit. Více podrobností o kurzu najdete v části Kurzy a workshopy.

Téma výchovy a rodičovství mě natolik zaujalo, že jsem se rozhodla pro studium psychologie, v roce 2018 jsem dokončila bakalářský obor psychologie-speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Vzdělávání a osobní růst považuji za svoji celoživotní cestu. Miluju číst nové knihy, poslouchat zajímavá videa, podcasty, absolvovat kurzy, prožitkové semináře a hledat v nich inspiraci pro svůj přístup.

Na svojí cestě jsem přečetla opravdu mnoho knih. Ty, které souvisí s rodičovstvím a nejvíce mě ovlivnily, sdílím v části inspirace.

Mojí novou vášní je individuální koučování. Práce s klienty mě velmi baví a naplňuje. Pracujeme s různými tématy, nejen rodičovství. Kromě dospělých nabízím koučování i  teenagerům.

Vzdělání, výcviky a kurzy:

Univerzita Karlova Pedf. Bc. psychologie – speciální pedagogika.

Pražská psychoterapeutická fakulta – 3leté studium v rámci celoživotního vzdělávání

Velmi přínosné pro mě byly i níže uvedené výcviky, kurzy a semináře

Aktuální kurzy a workshopy

Všechny kurzy

 

Prozatím nebyl zadán žádný kurz.

Z mého blogu

Všechny články